Öldürülen Ceren Özdemir’in adına Masal ve Oyun Evi açıldı

Ordu’da, bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ceren Özdemir’in adını taşıyan masal ve oyun evi hizmete açıldı.

AA’nın haberine göre, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Bahçelievler Mahallesi’ndeki Ceren Özdemir Masal ve Oyun Evi’nin açılışında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Kentte 2019 yılında menfur bir hadise sonucu aralarından ayrılan Ceren Özdemir’in anısını özel bir projede ilelebet yaşatacak olmanın oldukça kıymetli olduğunu belirten Tören, “Kardeşimize bir kere daha yüce Rabb’imden rahmet diliyorum. Bugün aramızda olan Ceren kardeşimizin annesi saygıdeğer Güfer Hanımefendi’yi de saygıyla selamlıyorum. O, Altınordu adlı kocaman ailemizin en kıymetli emanetlerinden biri. Yaşımız ne olursa olsun, yerini tutmaz ama biz ona karşı evlatlık sorumluluğuyla annemize hürmetlerimizi sunacağız.” dedi.

Tören, kadın istihdamının kendilerinin olmazsa olmazı olduğunu vurgulayarak, belediye başkanlığı döneminde hayata geçirdikleri projelerde kadınlara pozitif ayrımcılık gösterdiklerini anlattı.

Belediye olarak toplumun her kesimine olduğu gibi aynı zamanda çocuklara da hak ettikleri önemi ve hassasiyeti gösterme gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Tören, buranın yalnızca çocuklar için değil, anneler için de önemli bir proje olduğunun altını çizdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x